Na „Medyczną Środę” zapraszamy Państwa już od ponad 8 lat. 17 edycja, tak jak poprzednie, pełna jest ciekawych propozycji. Wykładowcy Collegium Medicum UMK będą mówić w sposób przystępny dla każdego na tematy związane z takimi dziedzinami nauki jak fizjologia, alergologia, diabetologia czy geriatria.
Jednak w tej odsłonie środowych spotkań z medycyną przewidzieliśmy dla Państwa wyjątkową niespodziankę!
W piątek 27 marca 2015 r. o godz. 18:30 wykład specjalny pt. „Czy miłość to tylko (neuro)peptyd? Molekuły emocji.” wygłosi dr hab. Janusz Wiśniewski, naukowiec i autor takich pozycji jak „Samotność w sieci”, „Intymna teoria względności” czy „Zbliżenia”.
Na spotkanie zapraszamy do Auli przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy.
Do zobaczenia!
dr hab. Janusz L. Wiśniewski
Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
mgr fizyki - 1979 i mgr ekonomii - 1981
w latach 1979-1987 zatrudniony w Ogólnouczelnianym Ośrodku Obliczeniowym UMK
doktor informatyki
doktor habilitowany chemii
Ambasador UMK
Obecnie na stałe mieszka we Frankfurcie nad Menem, gdzie pracuje w międzynarodowej firmie informatycznej zajmującej się tworzeniem oprogramowania dla chemików. Jest współautorem pierwszego w świecie programu komputerowego AutoNom do automatycznego tworzenia systematycznych nazw organicznych związków chemicznych na podstawie ich wzorów strukturalnych. Metody wyznaczania nazw systematycznych zaimplementowane w tym programie zostały opatentowane w Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych w latach 2004/2006.
Jako pisarz zadebiutował w roku 2001 bestsellerową powieścią "Samotność w sieci", na podstawie której powstał film oraz serial telewizyjny wyprodukowany przez TVP. W międzyczasie był autor i współautorem 25 powieści, opowiadań, esejów. Wiele z nich trafiało na listy bestsellerów w Polsce, Rosji i na Ukrainie.
Tłumaczenia jego książek ukazały się w 18 krajach: Rosji, Chinach, Włoszech, Turcji, Holandii, Belgii, Rumunii, Chorwacji, Słowacji, Czechach, na Węgrzech, na Ukrainie, w Bułgarii, Albanii, Wietnamie, na Litwie, na Łotwie i w Armenii.
Od 2004 roku jest stałym felietonistą miesięcznika „Pani”.
Został uhonorowany w Alei Gwiazd w swym rodzinnym mieście Toruniu, gdzie na Rynku Staromiejskim odsłonił czwartą z serii „Katarzynek” – podpisów słynnych torunian.
Decyzją Prezydenta miasta Torunia w maju 2012 został powołany w skład Rady Programowej Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy".
Od 2012 roku jest prezesem Fundacji Start z Kulturą, wspierającą młodych twórców kultury.
Ojciec dwóch córek: Joanny i Adrianny.