Regulamin zaliczania ćwiczeń z wychowania fizycznego
dla studentów Collegium Medicum w Bydgoszczy
- Podstawą zaliczenia obowiązkowych zajęć z wychowania fizycznego jest systematyczne uczęszczanie na ćwiczenia praktyczne oraz wykonanie prób sprawności fizycznej ogólnej dla potrzeb dydaktycznych.
- Studenta zwalnia się z obowiązku udziału w zajęciach wychowania fizycznego i uzyskania zaliczenia tego przedmiotu na podstawie orzeczenia komisji lekarskiej powołanej przez Rektora /Zespół Specjalistycznych Przychodni Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum w Bydgoszczy/. Studenci zwolnieni z obowiązku udziału w zajęciach wychowania fizycznego na podstawie orzeczenia Komisji Lekarskiej uczestniczą w następujących formach aktywności ruchowej: zajęciach rehabilitacji ruchowej w wodzie, zajęciach gimnastyki korekcyjnej, zajęciach z szachów, zajęciach teoretycznych z kultury fizycznej. Na podstawie udziału w tych zajęciach uzyskują zaliczenie z przedmiotu i pkt. ECTS. Studenci z częściowymi zwolnieniami zobowiązani są zgodnie z kwalifikacją uczestniczyć w zajęciach dla grup rehabilitacji ruchowej. Zwolnienie całkowite należy dostarczyć w terminie trzech tygodni od rozpoczęcia semestru, a zwolnienie krótkoterminowe na najbliższych zajęciach po uzyskaniu zdolności do ćwiczeń. Wszystkie nieobecności należy odrobić w terminie dwóch tygodni innego dnia niż obowiązkowe zajęcia z wychowania fizycznego. Student może odrobić tylko jedną nieobecność w danym dniu.
- W ciągu semestru student może odrobić maksymalnie pięć nieobecności (nie dotyczy długoterminowych zwolnień lekarskich).
- Członkowie sekcji sportowej AZS uczęszczający na treningi minimum jeden raz w tygodniu oraz biorący udział w zawodach zgodnie z kalendarzem imprez otrzymują zaliczenie lub ocenę bardzo dobrą /zgodnie z programem nauczania na poszczególnych kierunkach/.
- Student zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu studiów, regulaminu obiektu, w którym odbywają się zajęcia z wychowania fizycznego oraz poszanowania sprzętu i urządzeń sportowych.
- Oceny /na kierunkach wymagających zaliczenia na ocenę/:
- Bardzo dobry – otrzymuje student, który: wykazuje się dużą aktywnością w zajęciach dydaktycznych, która znajduje potwierdzenie w znacznym zaangażowaniu się w procesy nauczania i doskonalenia umiejętności technicznych prowadzonych dyscyplin sportu,
- Dobry – otrzymuje student, który: wykazuje się aktywnością w zajęciach dydaktycznych, która znajduje potwierdzenie w zaangażowaniu się w procesy nauczania i doskonalenia umiejętności technicznych prowadzonych dyscyplin sportu,
- Dostateczny – otrzymuje student, który: wykazuje się obecnością na zajęciach i uczestniczy w procesie nauczania i doskonalenia umiejętności technicznych prowadzonych dyscyplin sportu,
- Dobry plus i dostateczny plus – otrzymują studenci, których aktywność w procesie nauczania i doskonalenia umiejętności technicznych prowadzonych dyscyplin sportu mieszczą się odpowiednio w przedziale pomiędzy wyższymi i niższymi ocenami.
- W przypadku trzech nieobecności nieusprawiedliwionych na zajęciach z wychowania fizycznego Kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu występuje do Dziekana z propozycją o skreślenie z listy studentów danego roku.