Dr hab. Emilia Mikołajewska, prof. UMK z Katedry Fizjoterapii CM UMK oraz dr Piotr Bilski, adiunkt w Katedrze Technologii Postaci Leku CM UMK, zostali wyróżnieni dyplomami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za projekty nagrodzone na arenie międzynarodowej w 2019 r. w trakcie XIII Międzynarodowych Targów i Konkursu Wynalazków i Innowacji INTARG 2020 Online.
Międzynarodowe Targi i Konkurs Wynalazków i Innowacji INTARG 2020 Online pn. „Innowacje motorem gospodarki" to największe polskie targi promujące innowacyjne rozwiązania z całego świata. Targi odbyły się one w dniach 16-19.06.2020r. Główny patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju, a międzynarodowymi patronami targów byli: Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Wynalazców (IFIA) i Światowe Stowarzyszenie Własności Intelektualnej (WIIPA). Targi INTARG mają charakter międzynarodowy i interdyscyplinarny. Stanowią one forum prezentacji wynalazków oraz innowacyjnych wyrobów, technologii i usługi z wielu branż i dziedzin od medycyny i zdrowia, bezpieczeństwa, IT, po rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu, a także dla życia codziennego.
Dr hab. Emilia Mikołajewska, prof. UMK została nagrodzona:
· dwoma dyplomami Ministra Nauki i Szkolnictwa wyższego za projekty nagrodzone na arenie międzynarodowej W 2019r. dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum w Bydgoszczy za Wkład do siedziska wózka inwalidzkiego dla pacjentów ze skostnieniami, współautor dr hab. Emilia Mikołajewska, prof. UMK oraz za Walce do ręki spastycznej z ograniczeniami ruchu otwarcia współautor: dr Emilia Mikołajewska
· srebrnym medalem w kategorii Zdrowie/Medycyna/Fitness za „Zestaw diagnostyczny chwytów podstawowych w terapii ręki wraz z nakładkami dla chwytów grafomotorycznych optymalnych”. Autor: dr hab. Emilia Mikołajewska, prof. UMK https://www.intarg.haller.pl/wynalazek,w213.php
Dr Piotr Bilski został nagrodzony:
· brązowym medalem za „Preparat farmaceutyczny na bazie olejków eterycznych do leczenia infekcji grzybiczych jamy ustnej". Autorami projektu są dr Piotr Bilski z Wydziału Farmaceutycznego CM UMK oraz naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.