HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

Głosuj na naszych wybitnych nominowanych z Collegium Medicum!

Głosuj na naszych wybitnych nominowanych z Collegium Medicum!

 

Mamy zaszczyt poinformować, że z Collegium Medicum UMK w V Charytatywnej Gali Copernicana nominowani zostali:

w kategorii „Najlepszy Prodziekan Ds. Studenckich” – Prof. dr hab. Michał Wiciński

w kategorii „Doktorant na 5+” - Wzór doktorantamgr Małgorzata Grochocka

w kategorii „Student na 5+” - Wzór studentaAleksandra Białczyk

w kategorii „Zakręceni w nauce - najlepsze koło naukowe” – Interdyscyplinarne Koło Naukowe Geriatrii i Chorób Wewnętrznych CM UMK

Kliknij w link poniżej, aby oddać swój głos i pomóc naszym nominowanym osiągnąć zwycięstwo. Każdy głos się liczy!

Link do formularza https://forms.office.com/e/KAf5gUVgdE

Głosowanie trwa do 28 lutego!

W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy studenci i pracownicy Uczelni.

Link do wydarzenia: 

https://facebook.com/events/s/v-charytatywna-gala-copernican/3658681827744948/

Dokładne opisy nominowanych https://www.samorzad.umk.pl/.../2024/02/NOMINOWANI.pdf

 

Prof. Michał WicińskiProf. dr hab. Michał Wiciński – nominowany w kategorii „Najlepszy Prodziekan Ds. Studenckich”

Kierownik Katedry Farmakologii i Terapii oraz prodziekan ds. studenckich Wydziału Lekarskiego CM UMK – od wielu lat zajmuje się farmakologią eksperymentalną z zakresu neurofarmakologii i chorób układu krążenia oraz teorią receptorową i środkami psychoaktywnymi. Współpracuje z ośrodkami naukowymi w Polsce i na świecie. Jest autorem licznych publikacji o zasięgu międzynarodowym oraz cenionym dydaktykiem (trzykrotny laureat konkursu „Wykładowca Roku”). 
W swoim aktualnym nurcie badań skupia się na tematyce związanej z suplementami diety – ich jakością i potrzebą wprowadzania nowych postaci farmaceutycznych. Z wykładu Pana Profesora dowiemy się o głównych  korzyściach wynikających z zastosowania formy o przedłużonym uwalnianiu wybranych środków farmaceutycznych. A także, w oparciu o aktualne wyniki badań klinicznych przeanalizujmy realne korzyści i ryzyko związane ze stosowaniem konkretnej formy preparatu.

 

 

Magorzata Grochocka doktorant

mgr Małgorzata Grochocka – nominowana w kategorii „Doktorant na 5+” - Wzór doktoranta

Doktorantka Szkoły Doktorskiej Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.. Niezwykle aktywna, reprezentuje szczytowy poziom zaangażowania w naukę i rozwój oraz z sukcesami działa na rzecz środowiska akademickiego, w szczególności dla studentów i doktorantów.

Członkini  Oddziału Bydgoskiego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej PTD) oraz laureatka Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia. Za swoją pracę została nagrodzona Nagrodą Rektora II˚ za rok 2022 oraz wyróżnieniem za rok 2021, 2020, 2019.  Dzięki swojemu profesjonalizmowi i umiejętnościom organizacyjnym odgrywa ważną rolę w reprezentowaniu i działaniu na rzecz doktorantów uczelni medycznych, dlatego już drugą kadencję stoi na czele Doktoranckiego Forum Uczelni Medycznych (DFUM). Jej zaangażowanie obejmuje także liczne inicjatywy wspierające doktorantów i studentów w Polsce: Członek Kapituły konkursowej ProDOK 2023, Członek Szerokiego Zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów (KRD), Członek Komisji ds. Komunikacji KRD, Członek Rady Doktorantów UMK, Członek Rady Szkoły Doktorskiej Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu UMK, Przedstawiciel Doktorantów w Radzie Dyscypliny Naukowej Nauki Medyczne, Przedstawiciel Doktorantów w Radzie Collegium Medicum oraz członek Kolegium Elektorów na kadencję do 30.01.2027 r.

Koncentruje się na rozwoju doktorantów, promując aktywność naukową, wspierając ich potrzeby i tworząc przyjazne i inspirujące środowisko akademickie. Przewodnicząca zespołu organizacyjnego konferencji 6. (27.05.2023 r.) oraz 7. (01.06.2024 r.) edycji International MEDical Interdisciplinary Congress – iMEDIC”. Współorganizowała wraz z Centrum Praktyk Sądowych Kliniki Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Kancelarią Mazurkiewicz Cieszyński-Mazuro i Wspólnicy Adwokaci i Radcowie Prawnicy konferencji „Prawo w medycynie − medycyna w prawie” (19.06.2023 r. oraz 23-24.10.2023 r.).

W zakresie projektów naukowych, była członkiem zespołu badawczego "New insight into chronic diseases: from risk factors, through prevention, diagnosis to treatment" Emerging Fields (2020-2022). Z powodzeniem zrealizowała grant otrzymany od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Beneficjentka grantu V edycji konkursu Grants4NCUStudents. Wyniki badań zaprezentowała podczas najważniejszej konferencji dermatologicznej w Europie EADV Congress 2023 (European Academy of Dermatology&Venereology).

 

Aleksandra BiaczykAleksandra Białczyk – nominowana w kategorii „Student na 5+” - Wzór studenta

Studentka VI roku na kierunku lekarskim, która wyróżnia się nie tylko pasją do nauki, ale także aktywnym zaangażowaniem w życie naukowe i społeczne uczelni. W latach 2022-2023 pełniła funkcję członka zarządu w Studenckim Towarzystwie Naukowym Collegium Medicum UMK. Obecnie jest przewodniczącą SKN Promocji Zdrowia oraz SKN Dermatologii. Jej dorobek naukowy obejmuje współautorstwo 10 prac o łącznej wartości Impact Factor na poziomie 20,5 oraz 900 punktów MNiSW. Ponadto jest aktywną uczestniczką licznych konferencji naukowych na szczeblu krajowym i międzynarodowym, a także współwykonawcą projektów naukowych finansowanych w ramach programów uczelnianych, ministerialnych oraz Agencji Badań Medycznych. Trzykrotnie wyróżniona Stypendium Rektora UMK dla najlepszych studentów oraz stypendystka X edycji programu Liderzy Ochrony Zdrowia, organizowanego przez Fundację im. Lesława A. Pagi. Jej osiągnięcia naukowe zostały docenione tytułem "Student Naukowiec" w XI plebiscycie Pro Juvenes, organizowanym przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Oprócz aktywności w kołach naukowych jest zaangażowana w życie akademickie. Była odpowiedzialna za organizację oraz prowadzenie IV, V i VI Gali Kół Naukowych oraz Dyplomatorium Wydziału Lekarskiego w 2023 roku a także przez 5 lat pełniła rolę starosty grupy dziekańskiej.

 

Interdyscyplinarne Koło Naukowe Geriatrii i Chorób Wewntrznych CM UMKInterdyscyplinarne Koło Naukowe Geriatrii i Chorób Wewnętrznych CM UMK – nominowane w kategorii „Zakręceni w nauce - najlepsze koło naukowe”

Interdyscyplinarne Koło Naukowe Geriatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu jest unikalną w skali ogólnopolskiej strukturą studencką, w której podejmuje się próby holistycznego rozwoju w kierunku opieki nad pacjentami w wieku podeszłym.   Cechą wyróżniającą Koło Naukowe Geriatrii jest promowanie wśród studentów tematów naukowych, których rozwój może przynieść korzyści o wymiarze społecznym, interdyscyplinarność jego członków, dzięki siedmiu sekcjom, złożonych z członków studiujących na tym samym kierunku: lekarską, fizjoterapeutyczną, pielęgniarską, dietetyczną, analityki medycznej, audiofonologiczną oraz sekcję terapii zajęciowej. Oprócz tego każdy ma możliwość nabycia podstaw działalności naukowej jak i również swobodnie się rozwijać, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Dzięki unikalnej organizacji zapewniającej sprawny rozwój naukowy, Koło Naukowe Geriatrii posiada szereg znaczących sukcesów zdobywanych na przestrzeni ostatnich lat: - za rok akademicki 2017/2018 Koło zostało wyróżnione w kategorii Koło Naukowe roku w ogólnopolskim konkursie STRUNA 2018 oraz zdobyło tytuł najlepszego Koła Naukowego na CM UMK; - za rok akademicki 2018/2019 Koło zwyciężyło w kategorii Koło Naukowe w konkursie STRUNA 2019 oraz zdobyło tytuł najlepszego Koła Naukowego na CM UMK; - za rok akademicki 2019/2020 Koło zostało wyróżnione w kategorii Koło Naukowe roku w konkursie STRUNA 2020 oraz ponownie zdobyło tytuł najlepszego Koła Naukowego na CM UMK. - za rok akademicki 2020/2021 Koło ponownie zdobyło tytuł najlepszego Koła Naukowego na CM UMK. - za rok akademicki 2021/2022 Koło zostało uznane najlepszym Kołem Naukowym Wydziału Nauk o Zdrowiu CM UMK. - w roku akademickim 2022/2023 Koło zostało uznane drugim najlepszym Kołem Naukowym Wydziału Nauk o Zdrowiu CM UMK oraz trzecim najlepszym Kołem na CM UMK.