Współpraca międzynarodowa INNET-PSY

Międzynarodowa sieć badawcza dotycząca oceny klinicznej w PSYchologii i PSYchosomatyce (INNET-PSY) została formalnie utworzona w lipcu 2024 na kanwie wieloletniej współpracy badaczy ze środowisk akademickich uniwersytetów z całego świata. Koordynatorem INNET – PSY jest Prof. Fiammetta Cosci z Uniwersytetu Florenckiego we Włoszech.

dr Agnieszka Woźniewicz-Grzymała oraz Prof. Fiammetta CosciJednym z członków jest również mocno zaangażowana w funkcjonowanie jak i powstanie INNET- PSY dr Agnieszka Woźniewicz-Grzymała z Katedry Geriatrii, Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK.

Ideą przyświecającą INNET-PSY jest promowanie innowacyjnych, interdyscyplinarnych badań w psychologii klinicznej i psychosomatyce, które mają bezpośrednie przełożenie na dokonywanie oceny klinicznej, oraz dostarczanie nowej wiedzy na temat procesów, narzędzi i procedur oceny klinicznej, które można zastosować w psychologii klinicznej i psychosomatyce.

INNET-PSY działa poprzez osobistą współpracę i wspólne uczestnictwo w projektach badawczych.

Docelowo INNET- PSY angażować się będzie w inicjatywy szkoleniowo-edukacyjne skierowane do młodych naukowców oraz umożliwi wymianę międzynarodową studentów studiów licencjackich, magisterskich i doktorantów.

Gratulujemy dr Agnieszce Woźniewicz-Grzymale tak dużego zaangażowania w międzynarodowe projekty, przekładające się bezpośrednio na rozwój nauki w zakresie psychologii i psychosomatyki.

Więcej informacji>>