Bydgoski Festiwal Nauki czeka na zgłoszenia!

W dniach 15-17 listopada 2024 roku odbędzie się XIV edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki, którego organizatorami są bydgoskie uczelnie wyższe.  Jest to wyjątkowa okazja do pokazania działalności uczelni szerszemu gronu odbiorców, dlatego zachęcamy do zgłaszania atrakcyjnych form warsztatów i wykładów.

Dzień I – 15 listopada wydarzenia w budynkach uczelni

·         lokalizacja: budynki poszczególnych uczelni

·         tego dnia odbędą się wydarzenia (warsztaty, laboratoria, symulacje, pokazy eksperymentalne), które z różnych powodów nie mogą zostać „wyprowadzone” z uczelni np. zajęcia z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury;

·         dla uczestników obowiązują wcześniejsze zapisy na zajęcia; zapisy odbywają się poprzez panel BFN

Dzień II i III – 16 i 17 listopada

·         lokalizacja: Młyny Rothera (od godz. 12.00, max. do godz. 20.00)

·         nurty tematyczne wpisujące się w ścieżki tematyczne technologia, medycyna i nauki o zdrowiu, nauki ścisłe, społeczeństwo, historia, nauki przyrodnicze, kultura i sztuka, prawo i ekonomia

·         stoiska wystawowe uczelni i partnerów na których w trybie ciągłym prowadzone będą pokazy, eksperymenty, badania itp.

·         propozycje wydarzeń zostaną podzielone/pogrupowane w ramach powyższych bloków

·         wystąpienia o charakterze wykładowym - do max 45 minut

·         warsztaty do 60 minut (propozycje z uczelni i od partnerów np. media, pokazy filmów dokumentalnych naukowych)

·         debaty, dyskusje, spotkania autorskie

Do tworzenia tego wyjatkowego wydarzenia zapraszamy pracowników oraz studentów Collegium Medicum, którzy mogliby przygotować atrakcje na stoiska, zaprezentować wykład lub przeprowadzić zajęcia warsztatowe dla osób zainteresowanych z naszego regionu.

Wykłady/wydarzenia/ pokazy mogą być nagrywane i fotografowane, tym samym wszyscy prowadzący wyrażają zgodę na udostępnienie swojego wizerunku.

Propozycję można nadsyłać do 9 września br. na adres e-mail promocja@cm.umk.pl

docxFormularz BFN 202422.58 KB