Rozpoczęła się rekrutacja na wyjazdy na studia w ramach programu Erasmus+ w r.a. 2026/2027 w semestrze zimowym 2026/2027 lub semestrze letnim 2026/2027.
Termin: od 2 lutego do 2 marca 2026 r.
Warunkiem formalnym udziału w rekrutacji jest dostarczenie do Biura ERASMUS+ (Działu Nauki i Projektów CM) następujących dokumentów:
Dla studentów Wydziału Farmaceutycznego i Nauk o Zdrowiu:
- wypełniony formularz zgłoszeniowy na wyjazd na studia (on-line) LINK
- zaświadczenie z dziekanatu o średniej za ukończone lata studiów
Dla studentów Wydziału Lekarskiego:
- wypełniony formularz zgłoszeniowy na wyjazd na studia (on-line) LINK
Zasady Wydziałowe dla studentów Wydziału Lekarskiego dostępne są POD LINKIEM
UWAGA:
- Od studentów Wydziału Farmaceutycznego i Nauk o Zdrowiu: starających się o wyjazd do uniwersytetów w: Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Francji - wymagany jest certyfikat znajomości języka (hiszpańskiego/ portugalskiego/włoskiego/francuskiego) . Certyfikat musi być wydany przez szkołę językową.
- Dla studentów Wydziału Lekarskiego szczegóły dotyczące certyfikatów i znajomości języków zamieszczone są w Wydziałowych zasadach rekrutacji - link
Na studia można wyjechać jedynie do tych uczelni, z którymi UMK, a dokładniej konkretny wydział/kierunek podpisał umowy o współpracy w ramach Erasmus+. Lista umów zawartych przez UMK.
Więcej informacji:
Ogólne zasady rekrutacji i informacje dotyczące stawek stypendialnych dostępne są na stronie:
https://www.cm.umk.pl/33-studenci/programy-miedzynarodowe/5595-erarekrutacja-2.html
Biuro ERASMUS+, Dział Nauki i Projektów
ul. Powstańców Wielkopolskich 46
DS3, pok. 20




