Medyczna Środa: Zespół metaboliczny - nowa definicja, stary problem
20 listopada 2024 r. o godz. 18:00 zapraszamy na kolejną w tej edycji Medycznej Środy transmisję wykładu „Zespół metaboliczny - nowa definicja, stary problem" Poprowadzi go dr Wioleta Stolarek.
Medyczna Środa: PORTA VITAE: Poród pochwowy z ochroną krocza
13 listopada 2024 r. o godz. 18:00 zapraszamy na kolejną w tej edycji Medycznej Środy transmisję wykładu „PORTA VITAE: Poród pochwowy z ochroną krocza" Poprowadzi go dr hab. Maciej W. Socha, prof. UMK
Szczęsnego wykłady z medycyny
Książka Szczęsnego wykłady z medycyny to zbiór 28 wykładów z medycyny. Prawdę powiedziawszy tematyka większości łączy się w jakiś sposób, co jest wyrazem specjalizacji autora, z chirurgią. Niektóre wykłady były wygłoszone na „Medycnych Środach”, znanym zapewne Państwu cyklu wykładów popularnonaukowych.
Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Collegium Medicum UMK ze wsparciem
Z radością informujemy, że Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Collegium Medicum UMK zajęło wysokie 5 miejsce na liście rankingowej w Konkursie na tworzenie i rozwój Centrów Wsparcia Badań Klinicznych.
UMK i UKW i łączą siły, by wspólnie rozwijać nowatorskie rozwiązania medyczne
Tematy medyczne i okołomedyczne będą jednym z pierwszych obszarów współpracy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Pierwszy na rynku stent z mikrosiateczką do tętnic obwodowych
W dniu 4 grudnia 2004 w Szpitalu im. dr. A. Jurasza odbyły się warsztaty kliniczne dotyczące wszczepiania nitinolowych stentów z mikrosiateczką Renzan (Fempop Treatment Workshop z cyklu Terumo Learning Edge). Są to pierwsze na rynku stenty pokryte mikrosiateczką MicroMash dedykowane do tętnic obwodowych.
Profesor Mauro Panteghini nowym Przewodniczącym JCTLM
Z ogromną przyjemnością informujemy, że Profesor Mauro Panteghini z Katedry Diagnostyki Laboratoryjnej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy został wybrany na Przewodniczącego międzynarodowej organizacji o zasięgu globalnym, Joint Committee for Traceability in Laboratory Medicine (JCTLM)
Nasza naukowiec w Radzie ds. Chorób Rzadkich
Dr hab. Sylwia Kołtan, prof. UMK, pracownik Katedry Pediatrii, Hematologii i Onkologii Collegium Medicum UMK, konsultant krajowy w dziedzinie immunologii klinicznej, została powołana do Rady do Spraw Chorób Rzadkich.
Konsultanci wojewódzcy z CM UMK
W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość, podczas której Wojewoda kujawsko-pomorski wręczył nominacje konsultantom wojewódzkim w zakresie ochrony zdrowia. Konsultanci reprezentują różne dziedziny medycyny. Powołani konsultanci są gremium doradczym wojewody w wybranych specjalnościach, a ich zadaniem jest dbanie o standardy opieki zdrowotnej na terenie województwa.
Medyczna Środa: Wypalenie zawodowe i inne przypadłości zawodów medycznych
18 grudnia 2024 r. o godz. 18:00 zapraszamy na kolejną w tej edycji Medycznej Środy transmisję wykładu „Wypalenie zawodowe i inne przypadłości zawodów medycznych" Poprowadzi go mgr Monika Siekierka.
Trzy nowe granty dla członków Centrum Doskonałości
Z radością informujemy, że trzy projekty naszych naukowców uzyskały dofinansowanie z Narodowego Centrum Nauki
Medyczna Środa: Profilaktyka raka prostaty
11 grudnia 2024 r. o godz. 18:00 zapraszamy na kolejną w tej edycji Medycznej Środy transmisję wykładu „Profilaktyka raka prostaty" Poprowadzi go dr Marta Heise z Katedry Genetyki Klinicznej Wydziału Lekarskiego.
Certyfikat Placówki przyjaznej osobom niewidomym
Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu otrzymało certyfikat "Placówka przyjazna Osobom Niewidomym". Certyfikat przyznawany jest placówkom angażującym się społecznie w działania na rzecz osób niepełnosprawnych z dysfunkcją wzroku.
Symboliczny Łańcuch Integracji Społeczności Akademickiej zawisł na choince w Rektoracie CM UMK
Dzisiaj, tj. 6 grudnia 2024 roku, w Collegium Medicum UMK miała miejsce uroczysta chwila – symboliczny łańcuch, stworzony przez społeczność akademicką, został połączony przez Prorektora ds. Collegium Medicum, prof. Dariusza Grzankę, w asyście Zastępcy Kanclerza ds. Collegium Medicum, dr inż. Marzeny Ruczyńskiej, oraz przedstawiciela Samorządu Studenckiego Panią Kleopatrę Sadłowską . Łańcuch, będący symbolem integracji i współpracy, zdobi teraz choinkę stojącą w...
Pierwsze czepkowanie na Wydziale Nauk o Zdrowiu za nami
6 grudnia 2024r. na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum odbyła się uroczystość nadania symboli zawodowych tzw. „czepkowanie”, absolwentom kierunku Pielęgniarstwo oraz Położnictwo. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia absolwentkom nakłada się na głowę białe czepki z czerwonym lub czarnym aksamitnym paskiem w obecności kadry dydaktycznej, rodziców i bliskich, co jest symbolem przyjęcia do zawodu.
Godziny Rektorskie 6 grudnia
Dnia 6 grudnia 2024 r. na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum odbędzie się uroczystość nadania symboli zawodowych tzw. „czepkowanie”, absolwentom kierunku pielęgniarstwo oraz położnictwo oraz uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom wszystkim kierunków studiów na tym wydziale oraz uroczyste rozdanie dylomoów dla absolwentów wszystkich kierunków studiów na wydziale.
Godziny Rektorskie 5 i 6 grudnia
W związku z Mikołajkowym Jarmarkiem Medycznym, który odbędzie się 5 grudnia 2024r. w ww. dniu, w Collegium Medicum UMK będą obowiązywały godziny rektorskie.
Zapraszamy społeczność akademicką do skorzystania w z oferty Mikołajkowych targów pracy, które będą integralną częścią jarmarku. Spotkanie to łączy świąteczną atmosferę z możliwością rozwoju zawodowego i integracji naszej społeczności!
Data: 5 grudnia 2024, godz. 9:00-15:00
Miejsce: Collegium Medicum...
Pierwsze czepkowanie na Wydziale Nauk o Zdrowiu
6 grudnia 2024r. na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum odbędzie się uroczystość nadania symboli zawodowych tzw. „czepkowanie”, absolwentom kierunku Pielęgniarstwo oraz Położnictwo. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia absolwentkom nakłada się na głowę białe czepki z czerwonym lub czarnym aksamitnym paskiem w obecności kadry dydaktycznej, rodziców i bliskich, co jest symbolem przyjęcia do zawodu.