HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

WIADOMOŚCI ARCHIWALNE

2017


 

  1. Nabór wniosków w projekcie „Akredytacje zagraniczne”
    Przedmiotem postępowania jest zamówienie usługi dotyczącej udziału uczelni w procedurze ubiegania się o zagraniczne akredytacje lub certyfikaty jakości kształcenia, celem której jest wsparcie działań uczelni w zakresie zwiększenia jej poziomu umiędzynarodowienia poprzez wzrost atrakcyjności oferty edukacyjnej dla zagranicznych studentów i naukowców oraz poprawę konkurencyjności uczelni w międzynarodowych rankingach.
    więcej informacji o naborze w projekcie "Akredytacje zagraniczne" >>

  2. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju jako Instytucja Pośrednicząca dla Osi III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
    ogłasza w ramach Działania 3.5 "Kompleksowe programy szkół wyższych" konkursy:
    • Konkurs nr POWR.03.05.00-IP.08-00-PZ1/17 w Ścieżce I Zintegrowanych Programów Uczelni 
    • Konkurs nr POWR.03.05.00-IP.08-00-PZ2/17 w Ścieżce II Zintegrowanych Programów Uczelni  
    • Konkurs nr POWR.03.05.00-IP.08-00-PZ3/17 w Ścieżce III Zintegrowanych Programów Uczelni
    więcej informacji o konkursach w ramach działania 3.5 >>

  3. Konkurs na dofinansowanie projektów dla Działania 4.1 „Badania naukowe i prace rozwojowe”
    NCBiR jako Instytucja Pośrednicząca dla Działania 4.1 „Badania naukowe i prace rozwojowe”, Poddziałania 4.1.2 „Regionalne agendy naukowo-badawcze” w ramach IV Osi priorytetowej: „Zwiększenie potencjału naukowo-badawczego” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 - 2020 ogłasza konkurs na dofinansowanie projektów. Dofinansowanie przeznaczone jest na realizację projektów, obejmujących badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe albo eksperymentalne prace rozwojowe, które wpisują się w zakres regionalnych agend naukowo-badawczych.
    więcej informacji o konkursie na dofinansowanie projektów dla Działania 4.1 >>

  4. Konkurs na projekty podnoszące kompetencje kadry dydaktycznej uczelni
    Projekt skierowany jest do młodej kadry dydaktycznej, rozumianej jako osoby, które nie ukończyły 35 lat i równocześnie prowadzą zajęcia dydaktyczne u wnioskodawcy posiadając stopień doktora lub odbywając studia III stopnia. Projekt może obejmować swoim zakresem działania podnoszące kompetencje dydaktyczne kadr uczelni w zakresie innowacyjnych umiejętności dydaktycznych oraz umiejętności informatycznych (w tym posługiwania się profesjonalnymi bazami danych i ich wykorzystania w procesie kształcenia) oraz zarządzania informacją.
    więcej informacji o konkursie na projekty podnoszące kompetencje kadry dydaktycznej uczelni >>

  5. Ogłoszono konkurs na projekty dotyczące wspierania świadczenia wysokiej jakości usług przez Akademickie Biura Karier.
    Projekty muszą obejmować zadania związane z bezpośrednim wparciem studentów w rozpoczęciu aktywności zawodowej na rynku pracy, poprzez poszerzenie zakresu i jakości usług świadczonych przez biuro karier w szczególności w zakresie indywidualnego poradnictwa zawodowego oraz w zakresie zakładania własnej działalności gospodarczej i kształcenia przedsiębiorczości.
    więcej informacji o konkursie na projekty dotyczące wspierania świadczenia wysokiej jakości usług przez Akademickie Biura Karier >>

  6. Ogłoszono konkurs na realizację projektów przewidujących wdrożenie Ogólnopolskiego programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki chorób naczyń mózgowych.
    Celem konkursu jest wdrożenie Ogólnopolskiego programu profilaktyki chorób naczyń mózgowych zakładającego profilaktykę i wczesne rozpoznanie objawów chorób naczyń mózgowych, w szczególności udarów mózgu i przemijającego ataku niedokrwiennego (TIA), u osób w wieku aktywności zawodowej (40-65 lat).
    więcej informacji o konkursie na projekty w programie realizację projektów przewidujących wdrożenie Ogólnopolskiego programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki chorób naczyń mózgowych >>

  7. Ogłoszono konkurs na projekty w programie „Studiujesz? Praktykuj!”, dotyczące wysokiej jakości programów stażowych dla studentów.
    Projekty mają służyć realizacji celów PO WER, w tym przede wszystkim celu szczegółowego dotyczącego podniesienia kompetencji osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym, odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa.
    więcej informacji o konkursie na projekty w programie „Studiujesz? Praktykuj!” >>

  8. Ogłoszono konkurs na realizację programów rozwojowych dla uczelni medycznych uczestniczących w procesie kształcenia pielęgniarek i położnych
    Ministerstwo Zdrowia ogłosiło konkurs na projekty, które przewidują realizację programów rozwojowych dla uczelni medycznych uczestniczących w procesie kształcenia pielęgniarek i położnych ukierunkowanych na zwiększenie liczby absolwentów ww. kierunków.
    Minister Zdrowia, wykonujący zadania Instytucji Pośredniczącej dla Osi Priorytetowej V Wsparcie dla obszaru zdrowia Programu Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER), ogłasza konkurs pn. Realizacja programów rozwojowych dla uczelni medycznych uczestniczących w procesie kształcenia pielęgniarek i położnych ukierunkowanych na zwiększenie liczby absolwentów ww. kierunków (nr POWR.05.03.00-IP.05-00-003/17) na realizację projektów w ramach V Osi priorytetowej Wsparcie dla obszaru zdrowia, Działanie 5.3 Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych PO WER.
    więcej informacji o konkursie na realizację programów rozwojowych dla uczelni medycznych uczestniczących w procesie kształcenia pielęgniarek i położnych >>

  9. Ogłoszono konkurs na realizację Interdyscyplinarnych Programów Studiów Doktoranckich dotyczących zwiększenia jakości i efektywności kształcenia na studiach doktoranckich
    Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs nr POWR. 03.02.00-IP.08-00-DOK/16 w ramach programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś priorytetowa III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.2 Studia doktoranckie.
    Przedmiotem konkursu jest realizacja Interdyscyplinarnych Programów Studiów Doktoranckich dotyczących zwiększenia jakości i efektywności kształcenia na studiach doktoranckich.
    więcej informacji o konkursie na realizację Interdyscyplinarnych Programów Studiów Doktoranckich >>



2016


 

  1. Ogłoszono konkurs na podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej
    W dniu 27 czerwca 2016 r. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs nr 1/Kadra/POWER/3.4/2016 na projekty podnoszące kompetencje kadry dydaktycznej uczelni współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. W ramach projektu uczelnia przeprowadzi działania podnoszące kompetencje dydaktyczne kadr uczelni w zakresie innowacyjnych umiejętności dydaktycznych, umiejętności informatycznych, w tym posługiwania się profesjonalnymi bazami danych i ich wykorzystania w procesie kształcenia, prowadzenia dydaktyki w j. obcym, zarządzania informacją
    więcej informacji o konkursie na podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej >>

  2. Ogłoszono konkurs na kształcenie podyplomowe lekarzy
    15 czerwca 2016 r. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło konkurs nr POWR.05.04.00-IP.05-00-003/16 na kształcenie podyplomowe lekarzy realizowane w innych formach niż specjalizacje w obszarach istotnych z punktu widzenia potrzeb epidemiologiczno-demograficznych kraju współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Zakres tematyczny kursów doszkalających innych niż specjalizacje oferowanych w ramach projektu dotyczy zagadnień medycznych opartych o Evidence Based Medicine związanych z wczesnym wykrywaniem lub/i leczeniem:
    a) chorób układu krążenia,
    b) chorób nowotworowych,
    c) chorób i zaburzeń psychicznych,
    d) chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego,
    e) chorób układu oddechowego.
    więcej informacji o konkursie na kształcenie podyplomowe lekarzy >>

  3. Ogłoszono konkurs na dofinansowanie programu Ścieżki Kopernika 2,0
    22 czerwca 2016 r. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs nr 4/SK2.0/POWER/3.1/2016 w programie Ścieżki Kopernika 2.0 współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na projekty pozwalające na rozwój oferty uczelni w zakresie realizacji jej służebnej roli wobec państwa (tzw. trzeciej misji), jako forum aktywności społecznej poprzez działania dydaktyczne służące rozwijaniu kompetencji uczestników w zakresie komunikowania się, współpracy, myślenia krytycznego i kreatywnego oraz rozwiązywania problemów i działania innowacyjnego, wykorzystujące zasoby uczelni (np. kadrę dydaktyczną, laboratoria, aparaturę naukową), których efektem powinno być stworzenie i przeprowadzenie niekonwencjonalnych modułów zajęć obejmujących sposoby i metody rozbudzenia w młodzieży ciekawości, kreatywności i chęci pogłębiania wiedzy.
    więcej informacji o Programie Ścieżki Kopernika 2.0 >>

  4. Ogłoszono konkurs na dofinansowanie Międzynarodowych Programów Kształcenia
    24 maja 2016 r. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs nr 1/MPK/POWER/3.3/2016 na projekty Międzynarodowych Programów Kształcenia współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Konkurs ma ułatwić dostęp do międzynarodowych programów studiów, rozwój oferty edukacyjnej w językach obcych czy sprowadzenie do Polski cenionych, zagranicznych wykładowców.
    więcej informacji o Konkursie na dofinansowanie Międzynarodowych Programów Kształcenia >>

  5. Fundusze na projekty badawcze
    Do 15 marca 2016 r. można aplikować o granty na innowacyjne badania w programach TEAM i TEAM-TECH realizowanych przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. 
    więcej informacji o funduszach na projekty badawcze >>

  6. Konkursy na projekty badawcze na rok 2016
    - Konkursy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój
    - Konkursy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego
    więcej informacji o konkursach na projekty badawcze >>

  7. Konkursy Ministerstwa Zdrowia w 2016 r. na Rozwój Uczelni
    W ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 medyczne uczelnie wyższe będą mogły aplikować o środki unijne na:
    - Programy profilaktyczne
    - Działania projakościowe i rozwiązania organizacyjne w systemie ochrony zdrowia ułatwiające dostęp do niedrogich, trwałych oraz wysokiej jakości usług zdrowotnych
    - Kompetencje zawodowe i kwalifikacje kadr medycznych
    więcej informacji o konkursach Ministerstwa Zdrowia na Rozwój Uczelni >>

  8. Konkursy NCBiR w 2016 r. na Rozwój Uczelni
    NCBiR jako Instytucja Pośrednicząca dla III Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 opublikowało Roczny Plan Działania na 2016 r., zgodnie z którym uczelnie wyższe będą mogły aplikować o środki unijne na następujące projekty:
    - Nowe Programy Kształcenia
    - Program Rozwoju Kompetencji
    - „Edukacja filozoficzna"
    - Międzynarodowe Programy Kształcenia
    - Podniesienie kompetencji kadry
    - „Ścieżki Kopernika 2.0”
    - Interdyscyplinarne programy studiów doktoranckich
    więcej informacji o konkursach NCBiR na Rozwój Uczelni >>

  9. Składanie wniosków na dofinansowanie prac badawczo-rozwojowych
    Urząd Marszałkowski w Toruniu jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 ogłosiła nabór wniosków w trybie konkursowym, w ramach Działania 1.2 Promowanie inwestycji przedsiębiorstw w badania i innowacje, Poddziałania 1.2.1 Wsparcie procesów badawczo-rozwojowych Schemat: Projekty grantowe. Termin składania wniosków do 31.03.2016 r.
    więcej informacji o składaniu wniosków >>

  10. Harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie dla POWER na 2016 r.
    Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju opublikowało harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie w trybie konkursowym dla Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na 2016 rok. 
    Nabory dotyczące szkolnictwa wyższego uwzględniono w ramach Osi III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju oraz Osi V Wsparcie dla obszaru zdrowia.
    Harmonogramy konkursów >>



  11. 2015



    Konkurs na realizację programów rozwojowych dla uczelni medycznych uczestniczących w procesie kształcenia pielęgniarek i położnych

    W dniu 5 listopada 2015 r. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło konkurs nr POWR.05.03.00-IP.05-00-002/15 w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, oś priorytetowa V Wsparcie dla obszaru zdrowia, Działanie 5.3 Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych na realizację programów rozwojowych dla uczelni medycznych uczestniczących w procesie kształcenia pielęgniarek i położnych.

    Przedmiotem konkursu jest realizacja programów rozwojowych dla uczelni medycznych uczestniczących w procesie kształcenia pielęgniarek i położnych ukierunkowanych na zwiększenie liczby absolwentów ww. kierunków. Projekty składane w odpowiedzi na przedmiotowy konkurs muszą zakładać przygotowanie programu rozwojowego, który przyczyni się do wzrostu o min. 25% liczby absolwentów kierunków pielęgniarstwa i/lub położnictwa u Projektodawcy w stosunku do średniej liczby absolwentów tych kierunków (poziom licencjata pielęgniarstwa i/lub położnictwa) z ostatnich 3 lat przed złożeniem wniosku o dofinansowanie projektu.

    Więcej informacji >>




    Od dnia 01.10.2015 r. obowiązuje nowa Instrukcja wypełnienia wniosku o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
    Wzory dokumentów i instrukcje >>




    Konkurs na dofinansowanie badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych

    21 września 2015 r. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs 1/4.1.4/2015 na projekty realizowane w ramach Działania 4.1 Badania naukowe i prace rozwojowe, Poddziałania 4.1.4 Projekty aplikacyjne Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
    Dofinansowanie przeznaczone jest na realizację projektów, które obejmują badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe albo eksperymentalne prace rozwojowe. Projekty, w których nie przewidziano eksperymentalnych prac rozwojowych nie mogą uzyskać dofinansowania.

    Potencjalni beneficjenci:
    W konkursie w ramach Poddziałania 4.1.4 Projekty aplikacyjne, projekt może być realizowany wyłącznie w ramach konsorcjum, w którego skład mogą wchodzić:

    1. co najmniej jedna jednostka naukowa, z zastrzeżeniem jednak, że nie może być to podmiot, którego wyłącznym celem jest rozpowszechnianie na szeroką skalę wyników prac B+R poprzez nauczanie, publikacje lub transfer wiedzy
      oraz 
    2. co najmniej jedno przedsiębiorstwo.


    W skład konsorcjum może wchodzić nie więcej niż 5 podmiotów, z zastrzeżeniem, że liczba przedsiębiorstw wchodzących w skład konsorcjum nie może być mniejsza niż połowa łącznej liczby konsorcjantów. Liderem konsorcjum może być jednostka naukowa lub przedsiębiorstwo.

    Poziom i wysokość wsparcia:
    Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu dofinansowanego w ramach konkursu wynosi 2 mln PLN. Maksymalna wartość dofinansowania w projekcie wynosi 10 mln PLN.

    Intensywność wsparcia na prace badawcze i rozwojowe nie może przekroczyć:

    • dla mikroprzedsiębiorcy:
      • 70% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem, w przypadku badań przemysłowych oraz
      • 45% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem, w przypadku prac rozwojowych;
    • dla małego przedsiębiorcy:
      • 70% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem, w przypadku badań przemysłowych oraz
      • 45% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem, w przypadku prac rozwojowych;
    • dla średniego przedsiębiorcy:
      • 60% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem, w przypadku badań przemysłowych oraz
      • 35% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem, w przypadku prac rozwojowych;
    • dla przedsiębiorcy niespełniającego kryteriów mikro-, małego lub średniego przedsiębiorstwa:
      • 50% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem, w przypadku badań przemysłowych oraz
      • 25% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem, w przypadku prac rozwojowych.

    Jednostka naukowa otrzymuje dofinansowanie w wysokości 100% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem.

    Dofinansowanie projektu może być udzielone pod warunkiem zobowiązania się Beneficjenta do wdrożenia wyników projektu, rozumianego jako:

    1. wprowadzenie wyników badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych albo eksperymentalnych prac rozwojowych do własnej działalności gospodarczej przedsiębiorcy poprzez rozpoczęcie produkcji lub świadczenia usług na bazie uzyskanych wyników projektu lub
    2. udzielenie licencji (na zasadach rynkowych) na korzystanie z przysługujących Wnioskodawcy i/lub konsorcjantowi/konsorcjantom praw własności przemysłowej w działalności gospodarczej prowadzonej przez innego przedsiębiorcę lub
    3. sprzedaż (na zasadach rynkowych) praw do wyników badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych albo eksperymentalnych prac rozwojowych w celu wprowadzenia ich do działalności gospodarczej przedsiębiorcy spoza konsorcjum (z zastrzeżeniem, że za wdrożenie nie uznaje się zbycia wyników tych badań lub prac w celu ich dalszej odsprzedaży).

    Przedmiot projektu musi wpisywać się w Krajową Inteligentną Specjalizację http://krajoweinteligentnespecjalizacje.pl/, a planowane rezultaty będą charakteryzować się nowością w skali światowej.

    Katalog kosztów kwalifikowanych obejmuje koszty bezpośrednie w tym: wynagrodzenia kadry merytorycznej, podwykonawstwo, koszty aparatury oraz wartości niematerialnych i prawnych, koszty budynków i gruntów, a także koszty pośrednie.

    Termin składania wniosków: 21.10.2015 r. – 19.11.2015 r.

    Z uwagi na powyższe uprzejmie proszę zainteresowane jednostki wydziałowe Collegium Medicum UMK (wspólnie z potencjalnym konsorcjantem) o przygotowanie koncepcji projektu odpowiadających założeniom w/w konkursu zgodnie ze wzorem załącznika nr 2 do Zarządzenia nr 91 Rektora UMK. z dnia 30 czerwca 2015 r. – Regulamin sporządzania wniosków o dofinansowanie i realizacji projektów współfinansowanych z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, dostępnym na stronie Działu Zarządzania Funduszami Strukturalnymi CM w zakładce Uregulowania wewnętrzne.

    Bardzo proszę o przekazanie odpowiedzi w formie wypełnionego załącznika nr 2 najpóźniej do 8 października 2015 r., w wersji papierowej do Działu Zarządzania Funduszami Strukturalnymi CM.

    Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju:
    http://www.ncbir.pl/fundusze-europejskie/poir/konkursy/konkurs14142015/  

    W przypadku pytań lub wątpliwości proszę o kontakt
    z pracownikami Działu Zarządzania Funduszami Strukturalnymi CM
    tel. 52 585-35-35
    tel. 52 585-35-34
    tel. 52 585-38-49
    tel. 52 585-33-37




    „Studiujesz? Praktykuj!” - ogłoszono konkurs na programy stażowe! 


    11 sierpnia 2015 r. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs nr 2/SP/POWER/3.1/2015 na projekty w programie „Studiujesz? Praktykuj!” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Konkurs dotyczy organizacji wysokiej jakości programów stażowych dla studentów, w szczególności ostatniego roku studiów I i II stopnia, w przedsiębiorstwach. „Studiujesz? Praktykuj!” jest programem nastawionym na ułatwienie studentom wejścia na rynek pracy poprzez zdobycie praktycznego doświadczenia, uzupełniającego wiedzę pozyskaną na studiach.

    Kryteria Dostępu (projekt musi spełniać wszystkie punkty w nich zawarte):

    1. Wnioskodawcą jest szkoła wyższa publiczna lub niepubliczna
    2. Kierunki studiów objęte projektem nie posiadają negatywnej oceny PKA
    3. Projekt może trwać nie krócej niż rok, a nie dłużej niż dwa lata
    4. Staż trwa minimum 1 miesiąc (nie mniej niż 120 godz.)
    5. Maksymalna wartość projektu wynosi 5 mln zł
    6. Maksymalna kwota przypadająca na 1 uczestnika wynosi 15 tys. zł (np. 20 uczestników = 300 tys. zł)
    7. Wydatek na jednego uczestnika projektu może obejmować wyłącznie:
      • stypendium stażowe (50% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia zgodnie z obwieszczeniem prezesa GUS tj. 4039,70 zł)
      • koszt dojazdu, zakwaterowania i utrzymania (staże poza miejscem zamieszkania)
      • koszt ubezpieczenia, badań lekarskich, koszt materiałów zużywalnych koniecznych do wykonania obowiązków stażowych
      • koszt wynagrodzenia opiekuna po stronie pracodawcy (100% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia zgodnie z obwieszczeniem prezesa GUS tj. 4039,70 zł w wymiarze 168 godz. opieki nad co najmniej 10 stażystami, w pozostałych wypadkach wynagrodzenie opiekuna nalicza się proporcjonalnie do liczby godzin stażu oraz liczby studentów)
      • koszty pośrednie
    8. Zadania realizowane w ramach projektu nie mogą obejmować działań, które są finansowane z budżetu państwa na kształcenie studentów studiów stacjonarnych (np. dotacja statutowa dla poszczególnych kierunków)
    9. Zakres przedmiotowy będzie związany bezpośrednio z efektami kształcenia na prowadzonym kierunku studiów i zapewni ich praktyczne wykorzystanie w toku realizacji stażu
    10. Projekt przewiduje, że co najmniej 30% studentów kształcących się na danym roku kierunku objętego działaniem zostanie skierowanych na staż
    11. Programy stażowe muszą uwzględniać zalecenia zawarte w Zaleceniu Rady z dnia 10 marca 2014 r. w sprawie ram jakości staży (2014/C 88/01)
    12. W przypadku projektu złożonego przez grupę uczelni, każda uczelnia wchodząca w jej skład musi spełniać kryteria od 1 do 11 oraz musi zostać zawarta umowa dot. wspólnej realizacji projektu

    Możliwe jest składanie wniosków zarówno przez uczelnię, jak i przez poszczególne wydziały uczelni, jedna uczelnia może złożyć więcej niż jeden wniosek.

    Dodatkowo premiowane w projekcie będą następujące działania:

    1. Wszystkie staże realizowane w projekcie będą trwały nie krócej niż 3 miesiące (łącznie co najmniej 360 godz.) – za co można otrzymać dodatkowe 5 pkt.,
    2. Projekt przewiduje staże zagraniczne w zakresie podnoszenia praktycznych umiejętności studentów – za co można otrzymać dodatkowe 5 pkt.
    3. Wnioskodawca posiada wyróżniającą ocenę programową PKA na co najmniej jednym z prowadzonych kierunków lub wyróżniającą ocenę instytucjonalną – za co można otrzymać dodatkowe 5 pkt.
    4. Staże są zorganizowane wyłącznie na kierunkach o profilu praktycznym – za co można otrzymać dodatkowe 5 pkt.,
    5. Uczelnia objęta projektem na dzień złożenia wniosku prowadzi sformalizowaną i udokumentowaną, co najmniej 12 miesięczną współpracę z pracodawcami w zakresie praktycznych elementów kształcenia – za co można otrzymać dodatkowe 5 pkt.,
    6. Projekt, w którym podmiot u którego przeprowadzany jest staż wnosi wkład własny w wysokości minimum 5% kosztów organizacji stażu (może być wniesiony w formie niepieniężnej) – za co można otrzymać dodatkowe 5 pkt.
    7. Wnioskodawca posiada wyróżniającą ocenę programową PKA na każdym kierunku studiów na których będzie realizowany projekt – za co można otrzymać dodatkowe 5 pkt.

    UWAGA: Należy zapewnić wkład własny na poziomie 3% wartości projektu.

    Wkład własny wnoszony przez Uczelnię może stanowić:

    1. Wkład finansowy:
      • środki będące w dyspozycji Uczelni,
      • koszty pośrednie w projekcie rozliczane ryczałtem.
    2. Wkład rzeczowy:
      • koszt wynajmu pomieszczeń i/lub budynków dla celu realizacji projektu,
      • świadczenia wykonywane przez wolontariuszy na podstawie Ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.
    3. Wkład finansowo-rzeczowy
      • Jest połączeniem obu wyżej wymienionych form wkładu własnego.

    Termin składania wniosków: 14.09.2015 r. – 14.10.2015 r.

    Z uwagi na powyższe uprzejmie proszę zainteresowane Wydziały Collegium Medium UMK o przygotowanie wstępnych koncepcji projektu odpowiadających założeniom ww. konkursu zgodnie ze wzorem załącznika nr 2 do Zarządzenia nr 91 Rektora UMK z dnia 30 czerwca 2015 r. – Regulamin sporządzania wniosków o dofinansowanie i realizacji projektów współfinansowanych z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, dostępnym na stronie Działu Zarządzania Funduszami Strukturalnymi CM w zakładce Uregulowania wewnętrzne.

    Bardzo proszę o przekazanie odpowiedzi w formie wypełnionego załącznika nr 2 w wersji papierowej do Działu Zarządzania Funduszami Strukturalnymi CM najpóźniej do 2 września 2015 r.

    Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

    Dla osób zainteresowanych aplikowaniem w konkursie, które złożą swoje pomysły na organizację staży dla studentów, we wrześniu br. zostanie zorganizowane spotkanie informacyjne.

    W przypadku pytań lub wątpliwości proszę o kontakt z
    pracownikami Działu Zarządzania Funduszami Strukturalnymi CM
    tel. 52 585-35-35
    tel. 52 585-35-34
    tel. 52 585-38-49
    tel. 52 585-33-37